Seadme kasutuselevõtt

Elektrilise tööriista sisselülitamiseks vajutage kõigepealt sümboli  kõrval sisse-/väljalüliti sisselülitustõkist (5) ja inaktiveerige see. Seejärel vajutage sisse/väljalülitit (6) ja hoidke seda vajutatult.

Töötuli põleb, kui lüliti (sisse/välja) (6) on osaliselt või täielikult alla vajutatud, ja valgustab tööpiirkonda ebasoodsate valgusolude korral.

  • Ärge suunake pilku otse vastu töötuld, see võib Teid pimestada.

Elektrilise tööriista väljalülitamiseks vabastage sisse-/väljalüliti (6). Aktiveerige sisse-/väljalüliti sisselülitustõkis (5), vajutades sümboli  kõrval sisselülitustõkist.

Sisselülitatud seadme pöörete arvu saate sujuvalt reguleerida vastavalt lülitile (sisse/välja) (6) rakendatavale survele.

Kerge survega lülitile (sisse/välja) (6) reguleerite pöörded madalaks. Surve suurenda‌misega tõstate ka käigusagedust.

Käigusageduse regulaatoriga (7) saate käigusagedust eelnevalt välja reguleerida ja töötamise ajal muuta.

Vajalik käigusagedus sõltub materjalist ja töötingi‌mustest ning seda saab kindlaks teha praktilise katse käigus.

Väiksemat käigusagedust on soovitav kasutada töö alustamisel ning plastmaterjalide ja alumii‌niumi saagimisel.

Pikemaajalisel töötamisel väikesel käi‌gu‌sa‌ge‌dusel võib seade minna väga kuumaks. Võtke saeleht tööriistast välja ja laske tööriistal jahtumiseks töötada umbes 3 minutit maksimaalsel käigusagedusel.

Nõuetekohasel kasutamisel ei rakendu elektrilisele tööriistale ülekoormust. Kui seadmele rakendatakse liiga suurt koormust või kui aku temperatuur ei ole lubatud vahemikus, väheneb pöörete arv või elektriline tööriist seiskub. Vähendatud pööretel töötav tööriist hakkab täispööretel tööle alles siis, kui aku temperatuur on lubatud vahemikus või kui seadmele rakenduvat koormust vähendatakse. Automaatse seiskumise korral lülitage elektriline tööriist välja, laske akul jahtuda ja seejärel lülitage tööriist uuesti sisse.