Указания за работа

Предпазният капак (32) позволява поставянето на електроинструмента непосредствено след приключване на работа без опасност от повреждане на повърхността или на режещия нож. По време на работа предпазният капак (32) се повдига и освобождава задната част на основата (11) на електрическото ренде.

Указание: Не се допуска демонтирането на предпазния капак (32).

Настройте желаната дълбочина на врязване и поставете предната част на основата (11) на електрическото ренде на детайла.

  • Допирайте електроинструмента до обра‌ботвания детайл, след като предвари‌телно сте го включили. В противен случай същест‌вува опасност от възникване на откат, ако режещият лист се заклини в обработ‌вания детайл.

Включете електроинструмента и го водете с равномерно подаване по обработваната повърхност.

За получаването на гладки повърхности работете с малка скорост на подаване и прилагайте силата на притискане в средата на основата.

При обработване на твърди материали, напр. твърда дървесина, както и при износване на максималната широчина на ножа настройвайте малка дълбочина на врязване и при необходимост намалете подаването.

Твърде голямата скорост на подаване влошава качеството на повърхността и може да предизвика запушване на отвора за изхвърляне на стърготините.

Само остри ножове осигуряват добра производителност и предпазват електроинструмента от преждевременно износване.

Вграденият предпазен капак (32) позволява също продължаване на процеса на хобеловане след прекъсване на произволно място на обработваната повърхност:

  • Поставете електроинструмента върху обработваната повърхност със спуснат надолу капак.
  • Включете електроинструмента.
  • Изместете силата на притискане върху предната част на основата и бавно преместете електроинструмента напред (➊). С това предпазният капак се завърта нагоре (➋), така че задната част на основата отново ляга върху обработваната повърхност.
  • Водете електроинструмента с равномерно подаване по обработваната повърхност (➌).

Прорязаните в предната част на основата V‑образни канали позволяват бързо и лесно скосяване на ръбовете на детайли. Използвайте подходящия за желаната широчина на скосяване V-канал. За целта поставете V-канала на електрическото ренде на ръба на детайла и го водете по него.

Използван канал

Размер a (mm)

няма

0–2,5

малък

1,5–4,0

среден

2,0–4,5

голям

3,0–5,5

Монтирайте към електроинструмента опората за успоредно водене (24) с винта (27). В зависимост от конкретната дейност монтирайте към електроинструмента дълбочинния ограничител за фалцови стъпала (31) със застопоряващия винт (30).

Освободете застопоряващата гайка (26) и настройте желаната широчина на фалцово стъпало на скалата (25). След това отново затегнете застопоряващата гайка (26).

С помощта на дълбочинния ограничител (31) настройте желаната дълбочина на фалцовото стъпало.

Хобеловайте многократно, докато достигнете желаната дълбочина на фалцовото стъпало. Водете електрическото ренде с лек страничен натиск.