Norādes par darbu

  • Frēzēšanas laikā instruments vienmēr jāpārvieto pret frēzes (7) griezējšķautņu pārvietošanās virzienu (pretējs virziens). Pārvietojot elektroinstrumentu frēzes griezējšķautņu kustības virzienā (vienāds virziens), tas var tikt izrauts no rokām.
  • Vienmēr lietojiet elektroinstrumentu ar samontētu frēzēšanas aptveri (2). Kontroles zaudēšana pār elektroinstrumentu var radīt savainojumus.

Piezīme. Sekojiet, lai frēzēšanas darbinstruments (7) nepieskartos pamatnes plāksnei (10). Sekojiet, lai netiktu bojāts šablons vai apstrādājamais priekšmets.

Iestatiet vēlamo frēzēšanas dziļumu.

Ieslēdziet elektroinstrumentu un pārvietojiet to uz apstrādājamo vietu.

Pēc frēzēšanas izslēdziet elektroinstrumentu.

  • Nenovietojiet elektroinstrumentu, pirms tajā iestiprinātais frēzēšanas darbinstruments nav pilnīgi apstājies. Pēc elektroinstrumenta izslēgšanas tajā iestiprinātais darbinstruments zināmu laiku turpina rotēt un var izraisīt savainojumus.

Izmantojot kopējošo vadotni (20), var pārnest uz apstrādājamo priekšmetu oriģinālā priekšmeta vai šablona kontūras.

Izvēlieties piemērotu kopējošo vadotni, kas atbilst šablona vai oriģinālā priekšmeta biezumam. Kopējošās vadotnes izvirzījuma dēļ šablona biezumam jābūt ne mazākam par 8 mm (attēls E1).

  • Izvēlieties frēzi, kuras diametrs ir mazāks par kopējošās vadotnes iekšējo diametru.

Zem slīdplāksnes (9) izskrūvējiet četras cilindriskās skrūves un noņemiet slīdplāksni.

Ielieciet kopējošo vadotni (20) slīdplāksnē (skatiet attēlu E2).

Vaļīgi pieskrūvējiet slīdplāksni pie pamatplāksnes (10). Slīdplāksnei vēl ir jāvar brīvi kustēties.

Lai attālums starp frēzes centru un kopējošās vadotnes malu visos virzienos būtu vienāds, kopējošā vadotne un slīdplāksne ir savstarpēji jācentrē, ja ir vajadzīgs.

  • Novietojiet slīdplāksni tā, ka frēze un kopējošā vadotne ir centrētas pret atvērumu slīdplāksnē (skatiet attēlu E3).
  • Pieturiet slīdplāksni šajā pozīcijā un stingri pievelciet stiprinājuma skrūves.

Lai frēzētu ar kopējošo vadotni (20), rīkojieties, kā ir norādīts tālāk.

  • Uzlieciet elektroinstrumentu ar kopējošo vadotni (20) uz šablona.
  • Virziet elektroinstrumentu tā, ka kopējošās vadotnes apmale spiež uz šablonu no sāniem.

 

Veicot malu vai formu frēzēšanu bez paralēlās vadotnes, jāizmanto frēzēšanas darbinstrumenti, kas apgādāti ar atdures elementu vadotnes izciļņa vai gultņa veidā.

Tuviniet ieslēgtu elektroinstrumentu apstrādājamā priekšmeta malai, līdz tai pieskaras frēzēšanas darbinstrumenta vadotnes izcilnis vai gultnis.

Pārvietojiet elektroinstrumentu gar apstrādājamā priekšmeta malu. Sekojiet, lai instrumenta pamatne stingri saskartos ar apstrādājamā priekšmeta virsmu. Pārāk spēcīgs spiediens var sabojāt apstrādājamā priekšmeta malu.

Lai frēzētu paralēli apstrādājamā priekšmeta malai, elektroinstrumentā var iestiprināt paralēlo vadotni (21).

Nostipriniet paralēlo vadotni (21) uz frēzēšanas aptveres (2) ar rievoto skrūvi (4).

Ar paralēlās vadotnes spārnskrūvi (22) regulējiet vēlamo vadotnes atdures attālumu.

Vienmērīgi virziet ieslēgtu elektroinstrumentu gar apstrādājamā priekšmeta malu tā, ka paralēlā vadotne mēreni spiež no sāniem.

Palīgvadotne (23) ir izmantojama malu frēzēšanai tad, ja tiek izmantots frāzēšanas darbinstruments bez atdures elementa (izciļņa vai gultņa).

Nostipriniet palīgvadotni uz frēzēšanas aptveres (2) ar uzgriežņa (4) palīdzību.

Vienmērīgi pārvietojiet elektroinstrumentu gar apstrādājamā priekšmeta malu.

Attālums sānu virzienā: attālums sānu virzienā starp apstrādājamo priekšmetu un slīdrullīti (26) uz palīgvadotnes (23) ir regulējams, kas ļauj izmainīt nofrēzējamā materiāla daudzumu.

Atskrūvējiet spārnskrūvi (24), ar spārnskrūvi (25) ieregulējiet vēlamo attālumu sānu virzienā un no jauna stingri pieskrūvējiet spārnskrūvi (24).

Augstums: palīgvadotnes augstums ir regulējams atbilstoši izmantojamajam frēzēšanas darbinstrumentam un apstrādājamā priekšmeta biezumam.

Atskrūvējiet palīgvadotnes uzgriezni (4), pārvietojiet palīgvadotni vēlamajā augstumā un no jauna stingri pieskrūvējiet uzgriezni.