Primeri dela (glejte slike A–C)

Slike delovnih primerov se nahajajo na grafičnih straneh.

Razdalja med šobo in obdelovancem je odvisna od obdelovanega materiala (kovina, plastika itd.) in načina obdelave.

Optimalno temperaturo za posamezne načine uporabe lahko določite s preprostim preizkusom.

Pred začetkom dela izvedite preizkus, da se prepričate o primerni količini in temperaturi zraka. Začnite z večjo razdaljo in nižjo stopnjo moči. Razdaljo in stopnjo moči nato po potrebi prilagodite.

Če niste prepričani, kateri material obdelujete ali kako vroč zrak vpliva na material, učinek preverite na pokritem mestu.

Pri vseh primerih dela lahko izvajate delo brez pribora. Vendar pa uporaba predlaganega orodja delo poenosta‌vi in bistveno izboljša kakovost delovnih rezul‌tatov.

Za ta fen za vroč zrak lahko uporabite vse šobe Bosch, ki so na voljo kot pribor.

Namestite reflektorsko šobo (9). Izberite krčljivo cev (10) s premerom, ki ustreza obdelovancu. Krčljivo cev enakomerno segrevajte, dokler se tesno ne prilega obdelovancu.

Namestite ploščato šobo (11). Lak na hitro zmehčajte z vročim zrakom in ga postrgajte s čisto lopatico. Dolgo segrevanje zažge lak in oteži njegovo odstranjevanje.

Številna lepila se zaradi vročine zmehčajo. Če je lepilo segreto, lahko odlepite predmete ali odstranite prekomerno količino lepila.

  • Pred segrevanjem preverite, če gre v resnici za vodovodno cev. Vodovodne cevi se od zunaj pogosto ne razlikujejo od plinskih. Se‌gre‌va‌nje plinskih cevi v nobenem primeru ni dovoljeno.

Namestite kotno šobo (12). Zamrzla mesta segrejete vedno v smeri od odvoda do dovoda.

Še posebno previdno segrevajte plastične cevi in spoje med kosi cevi, ker se lahko poškodujejo.