Darba piemēri

Novietojiet mērinstrumentu horizontālā stāvoklī uz cietas pamatnes vai uzmontējiet to uz statīva (32).

Darbs ar statīvu: iestatiet lāzera staru vēlamajā augstumā. Tad pārnesiet šo augstumu uz mērķa vietu vai pārbaudiet augstumu mērķa vietā.

Darbs bez statīva: nosakiet augstuma starpību starp lāzera staru un atsauces punkta augstumu ar lāzera mērķplāksnes (41) palīdzību. Tad pār‌nesiet izmērīto augstuma starpību uz mērķa vietu vai arī pārbaudiet augstuma atzīmes pareizību.

Ja jāatzīmē taisni leņķi vai jāizlīdzina starpsienas, svērteņa punkts uz augšu (9) jāizlīdzina paralēli, t. i. vienādā attālumā no atsauces līnijas (piem., sienas).

Šim nolūkam uzstādiet mērinstrumentu vertikālā stāvoklī un novietojiet to tā, lai svērteņa punkts uz augšu atrodas aptuveni paralēli atsauces līnijai.

Precīzai pozicionēšanai izmēriet attālumu starp svērteņa punktu uz augšu un atsauces līniju tieši pie mērinstrumenta ar lāzera mērķplāksnes palīdzību (41). Vēlreiz izmēriet attālumu starp svērteņa punktu uz augšu un atsauces līniju iespējami lielākā attālumā no mērinstrumenta. Svērteņa punktu uz augšu izlīdziniet tā, lai tas būtu tādā pašā attālumā līdz atsauces līnijai, kā, mērot tieši pie mērinstrumenta.

Taisnais leņķis pret svērteņa punktu uz augšu (9) tiek parādīts ar kustīgo lāzera staru (6).

Lai iezīmētu perpendikulāru vai vertikālu plakni, novietojiet mērinstrumentu vertikālā stāvoklī. Ja vertikālā plakne atrodas taisnā leņķī pret atsauces līniju (piem., sienu), tad izlīdziniet svērteņa punktu uz augšu (9) pie šīs atsauces līnijas.

Perpendikulu parāda kustīgais lāzera stars (6).

Lai lāzera stara veidotu vertikālu līniju vai rotācijas plakni savietotu ar kādu atskaites punktu uz sienas, novietojiet mērinstrumentu vertikālā stāvoklī un aptuveni savietojiet šo līniju vai rotācijas plakni ar atskaites punktu. Precīzai izlīdzināšanai atbilstoši atsauces punktam grieziet rotācijas plakni ap vertikālo asi skatīt  Rotācijas plaknes pagriešana, mērinstrumentam atrodoties vertikālā pozīcijā (skatīt attēlu B).

Labvēlīgos apgaismojuma apstākļos (piemēram, tumšās telpās) vai nelielā attālumā var strādāt, neizmantojot lāzera starojuma uztvērēju. Labākai lāzera stara redzamībai izvēlieties vai nu līniju režīmu, vai punktu režīmu un pagrieziet lāzera staru pret mērķa vietu.

Lai atvieglotu lāzera līniju atklāšanu, strādājot neizdevīgos apgaismojuma apstākļos (spožs apkārtējais apgaismojums, darbs tiešos saules staros) vai lielā attālumā, lietojiet lāzera starojuma uztvērēju (30). Strādājot ar lāzera starojuma uztvērēju, darbiniet lāzeru rotācijas režīmā ar vislielāko rotācijas ātrumu.

Mērīšanai lielā attālumā jāizmanto lāzera starojuma uztvērējs (30), lai atrastu lāzera staru. Lai samazinātu traucējumu ietekmi, mērinstruments vienmēr jāuzstāda darba virsmai pa vidu un uz statīva.

Ārpus telpām vienmēr ieteicams izmantot lāzera starojuma uztvērēju (30).

Strādājot un nenostiprinātas pamatnes, uzmontējiet mērinstrumentu uz statīva (32). Strādājiet tikai ar aktīvu triecienu brīdinājuma funkciju, lai nepieļautu kļūdainus mērījumus pamatnes kustību vai mērinstrumenta satricinājuma dēļ.