Darba piemēri (attēli A–C)

Darba operāciju piemēriem atbilstošie attēli ir sniegti grafiskajās lappusēs.

Attālumam starp sprauslu un apstrādājamo priekšmetu jāatbilst apstrādājamā materiāla (metāla, plastmasas u.c.) īpašībām un paredzētajam apstrādes veidam.

Optimālo temperatūru attiecīgajam pielietojumam var noteikt praktisku mēģinājumu ceļā.

Vienmēr vispirms veiciet apstrādes mēģinājumu attiecībā uz gaisa plūsmu un temperatūru. Uzsāciet darbu, izvēloties lielāku attālumu un zemāko jaudas pakāpi. Piemeklējiet attālumu un jaudas pakāpi pēc vajadzības.

Ja neesat pārliecināts par to, kāds materiāls tiek apstrādāts vai kāda ir karstā gaisa plūsmas iedarbība uz materiālu, pārbaudiet šo iedarbību kādā slēptā materiāla vietā.

Visos norādītajos darba piemēros varat strādāt bez piederumiem. Ieteikto piederumu lietošana atvieglo darbu un ievērojami palielina rezultātu kvalitāti.

Šim karstā gaisa pūtējam varat izmantot visas sprauslas, ko Bosch piedāvā kā piederumus.

Uzlieciet atstarojošo sprauslu (9). Izvēlieties termosarūkošās uzmavas (10) izmēru atbilstoši apstrādājamajam priekšmetam. Vienmērīgi sasildiet termosarūkošo uzmavu līdz tā cieši piekļaujas apstrādājamajam priekšmetam.

Uzlieciet virsmas sprauslu (11). Ar karsto gaisu nedaudz mīkstiniet laku un noņemiet to ar tīru špakteles lāpstiņu. Ilgāka karstuma iedarbība sadedzina laku un apgrūtina tās noņemšanu.

Vairākums līmvielu siltuma ietekmē kļūst mīkstas. Sasilušas līmvielas gadījumā jūs varat atvienot savienojumus vai noņemt līmes atliekas.

  • Pirms caurules karsēšanas pārliecinieties, ka tā tiešām ir ūdensvada caurule. Ūdensva‌da caurules nereti ir grūti atšķirt no gāzes cau‌rulēm. Gāzes caurules nekādā gadījumā ne‌drīkst karsēt.

Uzlieciet leņķa sprauslu (12). Sasildiet sasalušās vietas vēlams virzienā no noteces uz ieplūdes vietu.

Lai novērstu iespējamos bojājumus, ievērojiet īpašu piesardzību, karsējot plastmasas caurules un savienojumus starp cauruļu posmiem.