Norādījumi darbam

Zāģējuma platums mainās atkarībā no izmantojamā zāģa asmens biezuma.

Sargājiet zāģa asmeņus no sitieniem un triecieniem.

Pārvietojiet elektroinstrumentu zāģēšanas virzie‌nā, ieturot pastāvīgu ātrumu un nelielu spiedie‌nu. Izdarot pārāk stipru spiedienu zāģēšanas virzienā, būtiski samazinās iestiprināmā darbinstrumenta kalpošanas laiks un var tikt bojāts arī pats elektroinstruments.

Darba ražība un zāģējuma kvalitāte ir stipri atkarīga no zāģa asmens stāvokļa un tā zobu formas. Tāpēc izmantojiet darbam tikai asus zāģa asmeņus, kas paredzēti attiecīgā materiāla zāģēšanai.

Zāģa asmens izvēle ir atkarīga no zāģējamā koka šķirnes un kvalitātes, kā arī no tā, vai zāģējums veidojams gareniskā vai šķērsu virzienā.

Zāģējot egles koksni gareniskā virzienā, veidojas garas spirālveida skaidas.

Dižskābarža un ozola putekļi ir īpaši kaitīgi veselībai, tāpēc šo koksnes veidu apstrādes laikā noteikti pielietojiet putekļu uzsūkšanu.

Paralēlā vadotne (13) ļauj veidot zāģējumus, precīzi ieturot attālumu no apstrādājamā priekšmeta malas, piemēram, tad, ja nepieciešams nozāģēt vienāda platuma līstes.

Ja nepieciešams taisni apzāģēt garus priekšme‌tus, kā palīgvadotni var izmantot piemērota ga‌ruma dēli vai līsti, to ar skrūvspīļu palīdzību no‌stip‌ri‌not uz apstrādājamā priekšmeta virsmas un zāģēšanas laikā virzot ripzāģa pamatni gar palīgvadotnes malu.

Izmantojot āķi piekarināšanai (30), elektroinstrumentu var iekārt, piemēram, pie kāpnēm. Šim nolūkam atlokiet āķi piekarināšanai (30) vēlamajā pozīcijā.

  • Piekarinot elektroinstrumentu raugiet, lai zāģa asmens būtu aizsargāts pret nejaušu pieskaršanos. Pastāv savainojumu risks.

Ja vēlaties strādāt ar elektroinstrumentu, no jauna nolokiet piekarināšanas āķi (30).