Munkavégzési tanácsok

  • A ragasztott csiszolóeszközök használatával történő nagyoló csiszoláshoz mindig használja a (9) csiszolásra szolgáló védőbúrát.
  • Sohase használjon hasítókorongokat nagyoló csiszoláshoz.
  • A nagyoló csiszolás során a csiszolásra szolgáló  (9) védőbúra az arra felszerelt, darabolásra szolgáló (10) fedéllel hozzáütközhet a munkadarabhoz és ez ahhoz vezethet, hogy a kezelő elveszti az uralmát a kéziszerszám felett.

Nagyoló csiszolásnál a legjobb eredmények eléréséhez 30°–40° állásszöget használjon. Mérsékelt nyomással mozgassa ide-oda az elektromos kéziszerszámot. Így a munkadarab nem lesz túl forró, nem színeződik el és nem keletkeznek rajta barázdák.

  • Olyan ragasztott korongok alkalmazása esetén, amelyek mind daraboláshoz, mind csiszoláshoz engedélyezve vannak, a csiszolásra szolgáló (9) védőbúrát kell az arra felszerelt (10) fedéllel használni.

  • A legyezős csiszolókoronggal végzendő csiszolási munkákhoz használja mindig a (9) csiszolásra szolgáló védőbúrát.

A legyezős csiszolókoronggal (külön tartozék) homorú és domború felületeket és profilokat is meg lehet munkálni. A legyezős csiszolókorongoknak lényegesen nagyobb az élettartama, alacsonyabb a zajszintje és alacsonyabb csiszolási hőmérsékletekhez vezetnek, mint a szokásos csiszolókorongok.

  • A (17) gumi csiszolótányérral végzendő munkákhoz mindig szerelje fel a (16) kézvédőt.

A csiszolótányérral végzett csiszolást védőbúra nélkül is végre szabad hajtani.

A szerelési sorrend az ábrás oldalon látható.

Csavarozza fel a helyére és a kétkörmös kulccsal feszesen húzza meg a (20) hengeres anyát.

  • A kefés tárcsával történő megmunkáláshoz mindig használja a (9) csiszolásra szolgáló védőbúrát. A csésze alakú vagy a kúp alakú kefét védőbúra nélkül is szabad használni.
  • A csésze alakú vagy a kúp alakú tárcsával végzendő munkákhoz mindig szerelje fel a  (16) kézvédőt.
  • A kefés tárcsa használatakor a tárcsa drótjai könnyen beleakadhatnak a védőbúrába és elszakadhatnak, ha a megengedettnél nagyobb átmérőjű kefés tárcsa kerül alkalmazásra.

A szerelési sorrend az ábrás oldalon látható.

Az M14 menettel ellátott csésze alakú kefét / kúp alakú kefét / kefés tárcsát annyira rá kell tudni csavarozni a csiszolótengelyre, hogy az a csiszolótengely menetének a végénél szorosan felfeküdjön a csiszolótengely karimájára. Húzza meg egy villáskulccsal szorosra a csésze alakú kefét/ a kúp alakú kefét / a kefés tárcsát.

A 22,22 mm átmérőjű kefés tárcsa rögzítéséhez tolja rá az O-gyűrűs (11) befogó karimát a (15) csiszolótengelyre, csavarja rá a (20) hengeres anyát és a húzza meg azt szorosra a kétkörmös kulccsal.

  • Fémek kötött daraboló korongokkal vagy gyémántbetétes daraboló korongokkal való darabolásához mindig a csiszolásra szolgáló (9) védőbúrát és az arra felszerelt, darabolásra szolgáló (10) fedelet használja.
  • Ha a (9) csiszolásra szolgáló védőbúrát ragasztott daraboló tárcsával végzett daraboláshoz használja, megnövekszik a szikrák és egy tárcsatörés esetén kirepülő részecskék és tárcsadarbok által okozott veszély.

A daraboló csiszoláshoz használjon a megmunkálásra kerülő anyagnak megfelelő, mérsékelt előtolást. Ne gyakoroljon nyomást a daraboló korongra, ne ékelje be és ne oszcillálja a korongot.

Ne fékezze le a kifutó daraboló korongokat a korong oldalára gyakorolt nyomással.

Az elektromos kéziszerszámot mindig a forgásirányával ellentétes irányban kell vezetni. Ellenkező esetben a készülék irányíthatatlanul kiugorhat a vágásból. Profilok és négyszögletes csövek darabolásánál a legcélszerűbb a legkisebb keresztmetszetnél kezdeni a darabolást.

  • Kőanyagok kötött daraboló korongokkal vagy kőanyagok/beton darabolására szolgáló gyémántbetétes korongokkal való darabolásához mindig a csiszolásra szolgáló (9) védőbúrát és az arra felszerelt, darabolásra szolgáló (10) fedelet használja.
  • Kőben végzett darabolási munkákhoz megfelelő porelszívásról kell gondoskodni.
  • Viseljen porvédő álarcot.
  • Az elektromos kéziszerszámot csak száraz darabolásra / száraz csiszolásra szabad használni.
  • Ha betonban és téglafalakban a darabolási és csiszolási munkákhoz a (9) csiszolásra szolgáló védőbúrát vagy a (9) csiszolásra szolgáló védőbúrát az arra felszerelt (10) darabolásra szolgáló fedéllel együtt használja, akkor nagyobb mennyiségű por lép ki és megnövekszik annak a veszélye, hogy a kezelő elveszti az uralmát az elektromos kéziszerszám felett, ez viszont visszarúgáshoz vezethet.

A terméskövek darabolásához legcélszerűbb egy gyémántbetétes darabolótárcsát használni.

Különösen kemény anyagok, például magas kavicstartalmú beton darabolása során a gyémántbetétes daraboló korong túlhevülhet és ennek következtében megrongálódhat. Egy szikrakörrel körülvett gyémántbetétes daraboló korong határozottan erre utal.

Ebben az esetben szakítsa meg a darabolási eljárást és járassa a gyémántbetétes daraboló korongot rövid ideig üresjáratban a legmagasabb fordulatszámon, hogy az lehűlhessen.

Ha a munkateljesítmény észrevehetően csökken és a tárcsát szikrakoszorú veszi körül, akkor ez arra utal, hogy a darabolótárcsa eltompult. Az ilyen daraboló korongot erősen koptató anyagban, például mészhomokkőben végzett rövid vágásokkal ismét ki lehet élesíteni.

  • Műanyagok, kompozit anyagok stb. ragasztott daraboló korongok vagy Carbide Multi Wheel daraboló korongokkal való darabolásához mindig csak a csiszolásra szolgáló (9) védőbúrát és az arra felszerelt, darabolásra szolgáló (10) fedelet használja.

A tartófalakban vágható rések méretét az adott országban érvényes előírások határozzák meg.Ezeket az előírásokat okvetlenül be kell tartani. Kérje ki a munka megkezdése előtt a felelős statikus, építészmérnök vagy építésvezetőség tanácsát.