Munkavégzési példák

Állítsa ehhez fel a mérőműszert a helyiség egyik sarkában és állítsa be úgy, hogy a 0°-os lézervonal párhuzamos legyen a vonatkozási vonallal (például a fallal). Mérje meg a közvetlenül a mérőműszernél és lehetőleg nagyobb távolságra a mérőműszertől a lézer‌vonal és a vonatkozási vonal közötti távolsá‌got. Állítsa úgy be a mérőműszert, hogy a két távolság azonos legyen.

Ezután mérje meg legalább két különböző pontban a 90°-os lézervonal és a fal közötti távolságot. Ha a távolságok a 90°-os lézer‌vonal mentén azonosak, a falak derékszöget alkotnak egymással.

Állítsa fel a mérőműszert a helyiség egyik sarkában úgy, hogy a 0°-os lézervonal az egyik fallal párhuzamos legyen. Fektesse le az első négyzetalakú csempét a 0°-os és a 90°-os lézervonal keresztezési pontjában.

Állítsa fel a mérőműszert úgy, hogy a 45°-os lézervonal az átlós csempehézag mentén haladjon.

Először határozza meg, milyen magasságban kezdődjön az első csempesor. Rögzítse a a mérőműszert a (11) beállítólappal függőleges helyzetben a falra, hogy a 90°-os lézervonal az első csempesor alsó szélét mutassa.

Állítsa fel a mérőműszert a (11) beállítólapon az élhez, mégpedig úgy, hogy a beállító lap egyik (10) oldalsó bemélyedése kötvetlenül felfeküdjön az élre. Állítsa úgy be a 0°-os lézervonalat, hogy az párhuzamos helyzetben legyen az éllel. A 90°-os lézervonal most az első csempesort mutatja.