Uzsākot lietošanu

Ar griešanās virziena pārslēdzēju (3) var mainīt elektroinstrumenta griešanās virzienu. Ja ir nospiests ieslēdzējs (5), tas nav iespējams.

Griešanās virziens pa labi: lai urbtu un lai ieskrūvētu skrūves, pārvietojiet griešanās virziena pārslēdzēju (3) pa kreisi.

Griešanās virziens pa kreisi: lai atskrūvētu vai izskrūvētu skrūves un noskrūvētu uzgriežņus, pārvietojiet griešanās virziena pārslēdzēju (3) pa labi.

Urbšana un skrūvēšana

Pārvietojiet pārslēdzēju (2) pret apzīmējumu „Urbšana“.

Triecienurbšana

Pārvietojiet pārslēdzēju (2) pret apzīmējumu „Triecienurbšana“.

Pārslēdzējs (2) droši fiksējas izvēlētajā stāvoklī, un to var pārslēgt arī elektroinstrumenta darbības laikā.

  • Pārnesumu pārslēdzēju (8) var pārvietot gan tad, ja elektroinstruments nedarbojas, gan arī tā darbības laikā. Taču to nav ieteicams darīt laikā, kad elektroinstruments tiek darbināts ar pilnu slodzi vai ar maksimālu griešanās ātrumu.

Ar pārnesumu pārslēdzēju (8) var izvēlēties vienu no 2 darbvārpstas griešanās ātruma diapazoniem (pārnesumiem).

Pārnesums I:

neliels griešanās ātrums, kas piemērots liela diametra urbumu veidošanai un skrūvju ieskrūvēšanai.

Pārnesums II:

liels griešanās ātrums, kas piemērots urbumu veidošanai ar neliela diametra urbjiem.

 

Pārnesums

Maksimālais urbumu diametrs

1

> 100 mm

2

< 100 mm

Nelietojiet kroņurbjus triecienurbšanas režīmā.

Iestatiet pārslēdzēju (2) uz simbolu „Urbšana“.

Lai ieslēgtu elektroinstrumentu, nospiediet ieslēdzēju (5) un turiet to nospiestu.

Lai nostiprinātu ieslēgtā stāvoklī nospiesto ieslēdzēju (5), nospiediet ieslēdzēja fiksēšanas taustiņu (4).

Lai elektroinstrumentu izslēgtu, atlaidiet ieslēdzēju (5) vai arī, ja tas ir nostiprināts, nospiežot ieslēdzēja fiksēšanas taustiņu (4), īslaicīgi nospiediet un atlaidiet ieslēdzēju (5).

Lai ierobežotu reaktīvo griezes momentu, elektroinstruments ir aprīkots ar pārslodzes sajūgu (Anti‑Rotation), kas pārtrauc darbvārpstas rotāciju.

  • Ja darbinstruments iestrēgst urbumā, in‌strumenta darbvārpstas piedziņa tiek auto‌mātiski pārtraukta. Šādā situācijā var rasties ievērojams pretspēks, tāpēc darba laikā stingri turiet elektroinstrumentu ar abām rokām, nodrošinot zem kājām stabilu pamatu.
  • Ja darbinstruments iestrēgst, izslēdziet elektroinstrumentu un izbrīvējiet iestrēgušo darbinstrumentu. Mēģinot ieslēgt elektroinstrumentu, kurā iestiprinātais urbšanas darbinstruments ir iestrēdzis, veidojas liels reaktīvais griezes moments.

Ieslēgta elektroinstrumenta griešanās ātrumu / triecienu biežumu var bezpakāpju veidā regulēt, mainot spiedienu uz ieslēdzēja (5) taustiņu.

Viegls spiediens uz ieslēdzēja (5) taustiņu atbilst nelielam griešanās ātrumam / triecienu biežumam. Pieaugot spiedienam uz ieslēdzēja taustiņu, pieaug arī griešanās ātrums / trie‌cienu biežums.

Ar priekšiestatīšanas pirkstrata (6) palīdzību var iestādīt vēlamo griešanās ātruma / triecienu biežuma maksimālo vērtību, kas ir iespējams arī instrumenta darbības laikā.

Optimālais darbvārpstas griešanās ātrums/triecienu biežums ir atkarīgs no apstrādājamā materiāla īpašībām, un to nosaka praktisku mēģinājumu ceļā.

Aizsardzība pret atkārtotu ieslēgšanos novērš elektroinstrumenta nekontrolētu ieslēgšanos, atjaunojoties sprieguma padevei pēc elektrobarošanas pārtraukuma.

Lai atsāktu darbu, pārvietojiet ieslēdzēju/izslēdzēju (5) izslēgtā stāvoklī un atkārtoti ieslēdziet elektroinstrumentu.