Príklady postupov
Postavte merací prístroj v horizontálnej polohe na pevný podklad alebo namontujte na statív (32).
Práca so statívom: Nastavte laserový lúč do požadovanej výšky. Preneste resp. skontrolujte výšku v cieľovom mieste.
Práca bez statívu: Zistite výškový rozdiel medzi laserovým lúčom a výškou v referenčnom bode pomocou cieľovej tabuľky lasera (41). Preneste resp. skontrolujte nameraný výškový rozdiel v cieľovom mieste.
Ak sa majú naznačiť pravé uhly alebo vyrovnať medzisteny, pätu zvislice musíte vyrovnať nahor (9) paralelne, t. j. v rovnakej vzdialenosti od vzťažnej línie (napr. steny).
Postavte merací prístroj vo vertikálnej polohe a umiestnite ho tak, aby päta zvislice prebiehala nahor približne paralelne so vzťažnou líniou.
Pre presné umiestnenie odmerajte vzdialenosť medzi pätou zvislice nahor a vzťažnou líniou priamo na meracom prístroji pomocou cieľovej tabuľky lasera (41). Odmerajte znova vzdialenosť medzi pätou zvislice nahor a vzťažnou líniou podľa možnosti v čo najväčšej vzdialenosti od meracieho prístroja. Vyrovnajte pätu zvislice nahor tak, aby mala rovnaký odstup od vzťažnej línie ako pri meraní priamo na meracom prístroji.
Pravý uhol k päte zvislici nahor (9) sa zobrazí variabilným laserovým lúčom (6).
Keď chcete nastaviť zvislú laserovú líniu alebo rovinu rotácie na nejakom referenčnom bode na stene, postavte rotačný laser do vertikálnej polohy a vyrovnajte laserovú líniu, resp. rovinu rotácie približne na referenčný bod. Na presné vyrovnanie vzhľadom na referenčný bod otáčajte rovinu rotácie okolo zvislej osi pozri Otočenie rotačnej roviny pri vertikálnej polohe (pozri obrázok B).