Munkavégzési példák

Állítsa a mérőműszert vízszintes helyzetben egy szilárd alátétre vagy szerelje fel egy állványra (32).

Munkavégzés az állvánnyal: Állítsa be a kívánt magasságra a lézersugarat. Vigye át, illetve ellenőrizze a célpont magasságát.

Munkavégzés állvány nélkül: Határozza meg a lézercéltábla (41) segítségével a magasságkülönbséget a lézersugár és a referenciapont magassága között. Vigye át, illetve ellenőrizze a cél‌pontban a mért magasságkülönbséget.

Ha derékszögeket akar valahova felvinni, vagy közfalak helyzetét akarja meghatározni, akkor ehhez az (9) felső talppontot be kell állítania egy vonatkozási vonallal (például egy fallal) párhuzamos helyzetbe, vagyis attól állandó távolságra.

Állítsa ehhez fel a mérőműszert függőleges hely‌zetben és állítsa be úgy, hogy a felső talppont nagyjából párhuzamos legyen a vonatkozási vonallal.

A pontos elhelyezéshez mérje meg a (41) lézer-céltábla segítségével közvetlenül a mérőműszernél a felső talppont és a vonatkozási vonal közötti távolságot. Mérje meg ismét, lehetőleg nagyobb távolságra a mérőműszertől, a felső talppont és a vonatkozási vonal közötti távolságot. Állítsa úgy be a felső talppontot, hogy a lézersugár és a vonatkozási vonal közötti távolság pontosan akkora legyen, mint a mérőműszer közelében.

A (9) felső talpponthoz viszonyított derék‌szöget a (6) változtatható lézersugár jelzi.

Egy merőleges, illetve függőleges sík kijelzésére állítsa fel függőleges helyzetben a mérőműszert. Ha a függőleges síkot valamilyen vonatkoztatási vonalra (pl. egy fal) merőlegesen akarja beállítani, akkor állítsa be erre a vonatkoztatási vonalra a (9) felső talppontot.

A merőleges irányt a változtatható (6) lézersugár jelzi.

A merőleges lézervonalnak vagy a forgási síknak egy falon található referencia pontra való beállításához állítsa fel függőleges helyzetben a mérőműszert és állítsa be durván a lézervonalat, illetve a forgási síkot a referencia pontra. A referencia pontra való pontos beállításhoz forgassa el a forgási síkot a függőleges lásd  A forgási sík elforgatása függőleges helyzet mellett (lásd a B ábrát).

Előnyös megvilágítási viszonyok (sötét környe‌zet) és rövid távolságok esetén lézer vevőkészü‌lék nélkül is lehet dolgozni. A lézersugár jobb láthatóságának biztosítására vagy vonal-üzem‌módban dolgozzon, vagy válassza a pont-üzem‌módot és forgassa rá a célra a lézersugarat.

Hátrányos megvilágítási feltételek esetén (vilá‌gos környezet, közvetlen napsugárzás) és nagyobb távolságok mérése esetén a lézersugár helyzetének könnyebb meghatározására hasz‌nálja a (30) lézer vevőkészüléket. A lézer vevőkészü‌lékkel végzett munkákhoz állítsa be a leg‌magasabb forgási sebességű forgó üzemet.

Nagy távolságokra való méréshez a lézersugár megtalálásához a (30) lézer vevőkészüléket kell használni. A zavaró hatások csökkentésére a mérőműszert mindig a munkafelület közepére és egy műszerállványra állítsa.

A szabadban mindig használja a (30) lézer vevő‌készü‌léket.

Bizonytalan talajon végzett munkákhoz szerelje fel a mérőműszert a (32) háromlábú műszerállványra. Csak aktivált rázkódási figyelmeztetési funkcióval dolgozzon, hogy talajmozgások vagy a mérőműszer rázkódásai esetén elkerülje a hibás méréseket.