Munkavégzési tanácsok

A (41) lézer-céltábla hátrányos körülmények és nagyobb távolságok esetén jobban láthatóvá teszi a lézersugarat.

A (41) lézer-céltábla fényvisszaverő oldala láthatóbbá teszi a lézervonalat, és az áttetsző felületen át a lézervonalat a lézer-céltábla hátoldala felől is látni lehet.

Egy műszerállvány egy stabil, beállítható magasságú mérési alapot nyújt. Tegye fel a mérőműszert a (15) 5/8"-os műszerállvány csatlakozóval a (32) műszerállvány menetére. Az állvány csavarjával rögzítse szorosan a mérőműszert.

Egy a kihúzható részén skálával ellátott háromlábú műszerállvány mesetén a magassági különbséget közvetlenül be lehet állítani.

A mérőműszer bekapcsolása előtt állítsa be a mérőműszert durván a megfelelő helyzetbe.

A mérőműszert a (36) iránybeállító egységgel ellátott fali tartóra is fel lehet szerelni. Csavarja ehhez bele a fali tartó (38) 5/8"-csavarját a mérőműszer (15) műszerállvány befogó egységébe.

Falra szerelés: A falra szerelést például olyan munkákhoz célszerű alkalmazni, amelyeknél a szükséges magasság meghaladja a műszeráll‌vány teljes kihúzási magasságát, vagy amelyek‌nél nem áll rendelkezésre stabil alap vagy műszerállvány.

Csavarja hozzá a (36) fali tartót vagy a (34) rögzítő furatokon keresztüldugott csavarokkal egy falhoz vagy egy (33) rögzítőcsavarral egy léchez. Szerelje fel a fali tartót lehetőleg függőleges helyzetben egy falra és ügyeljen a stabil rögzítésre.

Felszerelés egy műszerállványra:(36) fali tartót a (35) műszerállvány befogó egységgel ugyanígy fel lehet szerelni egy műszerállvány hátsó oldalára is. Ezt a rögzítési módot mindenek előtt olyan munkákhoz célszerű alkalmazni, amelyeknél a forgási síkot egy vonatkoztatási vonalra kell beirányozni.

A már felszerelt mérőműszert az iránybeállító egység segítségével függőleges irányban (falra szerelés esetén), illetve vízszintes irányban (egy műszerállványra való szerelés esetén) kb. 16 cm‑re el lehet tolni. Ehhez lazítsa ki az iránybeállító egység (37) csavarját, tolja el a mérőműszert a kívánt helyzetbe és húzza meg ismét szorosan a (37) csavart.

Kedvezőtlen fényviszonyok (világos környezet, közvetlen napsugárzás) és nagyobb távolságok esetén a lézervonalak megtalálásának megkönnyítésére kapcsolja be a (30) lézer vevőkészüléket.

Több lehetséges üzemmóddal rendelkező forgó lézer esetén jelölje ki a vízszintes vagy a függőleges üzemet a legmagasabb forgási sebességgel.

A lézer vevőkészülékkel végzett munkához olvassa el és vegye tekintetbe a lézer vevőkészülék használati utasítását.

A kezelőgombok megnyomásakor a mérőműszer elhagyhatja a szintezett helyzetet. úgy hogy a forgás rövid időre leáll. A távirányító használatával ez az effektus elkerülhető.

A távirányító számára szolgáló (7) érzékelők a mérőműszer három oldalán helyezkednek el, többek között a kezelőmező felett a frontoldalon.

A talaj egyenetlenségeinek ellenőrzéséhez, vagy lejtések kiméréséhez célszerű a lézer vevőkészülékkel együtt a (31) mérőlécet használni.

A (31) mérőléc felső oldalán egy relatív skála található. Ennek a nullmagasságát a kihúzható részen előre be lehet állítani. Így az előírt magasságtól való eltérés a skálán közvetlenül leolvasható.

A lézerpont kereső szemüveg kiszűri a környezeti világítást. Így a lézer fénye a szem számára világosabban látható.

  • A lézer keresőszemüveget (külön tartozék) ne használja védőszemüvegként. A lézer keresőszemüveg a lézersugár felismerésének megkönnyítésére szolgál, de a lézersugártól nem véd.
  • A lézer keresőszemüveget (külön tartozék) ne használja napszemüvegként, vagy a közúti közlekedéshez. A lézer keresőszemüveg nem nyújt teljes védelmet az ultraibolya sugárzás ellen és csökkenti a színfelismerési képességet.