Uzlādes process

Pārliecinieties, vai uzlādes nišas (1) un akumulatora kontakti nav netīri. Pārliecinieties, vai visi akumulatori ir pilnībā iesprausti.

Uzlādes process sākas, tiklīdz kontaktdakša ir iesprausta un akumulators ir ievietots. Uzlādes process tiek sākts vienlaikus ar vairākiem akumulatoriem, tie tiek lādēti viens pēc otra, kā norādīts ar bultiņām (2) (pretēji pulksteņrādītāju virzienam).

Akumulatori tiek lādēti viens pēc otra divos uzlādes ciklos.

  • Pirmajā uzlādes ciklā notiek visu ievietoto akumulatoru uzlāde līdz apm. 80 % kapacitātes.
  • Otrajā uzlādes ciklā uzlāde notiek aptuveni līdz 80 % līdz akumulators ir pilnībā uzlādēts. Otrs cikls sākas, kad visi ievietotie akumulatori ir uzlādēti aptuveni par 80 %.

Ja akumulatora uzlādes stāvoklis ir vairāk nekā apm. 80 %, pirmajā uzlādes ciklā tas tiek izlaists un tiek lādēts otrajā ciklā lidz tas ir pilnībā uzlādēts. Ja otra uzlādes cikla laikā tiek ievietots jauns akumulators ar uzlādes stāvokli zem apm. 80 %, tas uzreiz tiek lādēts. Pēc tam kad šis akumulators ir uzlādēts par apm. 80 %, uzlādes secība tiek noteikta no jauna. Nākamais akumulators, kas tiek lādēts otrajā uzlādes ciklā, seko bultiņas secībai (2) uz uzlādes ierīces (pretēji pulksteņrādītāja virzienam).

Lādēšanas process ir iespējams tikai tad, ja akumulatora temperatūra nepārsniedz pieļaujamo uzlādes temperatūras diapazonu (0–45 °C).

Ar inteliģento uzlādes procesu akumulatora uzlādes pakāpe tiek automātiski atpazīta un, atkarībā no akumulatora temperatūras un sprieguma tiek uzlādēts ar attiecīgo optimālo uzlādes strāvu.

Ja instrumenta darbības laiks starp akumulatora uzlādēm manāmi saīsinās, tas nozīmē, ka akumulators ir nolietojies un ir jānomaina.

Ja uzlāde ir nepārtraukta, piemēram, secīgi veic vairākus uzlādes ciklus, uzlādes ierīce var sakarst. Taču tas nav bīstami un nenozīmē, ka uzlādes ierīcei ir tehnisks defekts.