Druhy provozu

Vyrovnání osy X a Y je vyznačeno nad rotační hlavou na krytu. Značky leží přesně nad zářezy pro vyrovnání (16) na dolním okraji krytu a na dolním držadle. Pomocí zářezů pro vyrovnání můžete vyrovnávat měřicí přístroj podél os.

Všechny 3 druhy provozu jsou možné ve vodorovné i svislé poloze měřicího přístroje.

Rotační provoz
Rotační provoz je zvlášť vhodný při použití přijímače laseru. Můžete volit mezi různými rychlostmi rotace.

Čárový provoz
V tomto druhu provozu se variabilní laserový paprsek pohybuje v omezeném úhlu rozevření. Tím je zvýšena viditelnost laserového paprsku oproti rotačnímu provozu. Můžete volit mezi různými úhly rozevření.

Bodový provoz
V bodovém provozu je dosaženo nejlepší viditelnosti variabilního laserového paprsku. Slouží např. k jednoduchému přenosu výšek nebo ke kontrole vyrovnání.

Čárový a bodový provoz nejsou vhodné pro použití s laserovým přijímačem (41).

Po každém zapnutí se měřicí přístroj nachází v rotačním provozu se standardní rychlostí rotace (600 min–1).

Pro přechod z čárového na rotační provoz stiskněte tlačítko rotačního provozu (6) nebo tlačítko rotačního provozu dálkového ovládání (26).

Pro změnu rychlosti rotace stiskněte tlačítko rotačního provozu (6) nebo tlačítko rotačního provozu (26) na dálkovém ovládání tolikrát, dokud se na displeji nezobrazí požadovaná rychlost.

Na počáteční obrazovce je uvedena nastavená rychlost na zobrazení rychlosti rotace (h).

Při pracích s přijímačem laseru by měla být zvolena nejvyšší rychlost rotace. Při práci bez laserového přijímače zmenšete pro lepší viditelnost laserového paprsku rychlost rotace a používejte brýle pro práci s laserem (50).

Pro přechod na čárový provoz resp. bodový provoz stiskněte tlačítko čárového provozu (5) nebo tlačítko čárového provozu (28) dálkového ovládání.

Pro změnu úhlu rozevření stiskněte tlačítko čárového provozu (5) nebo tlačítko čárového provozu dálkového ovládání (28) tolikrát, dokud se na displeji nezobrazí požadovaný druh provozu. Úhel rozevření se při každém stisknutí stupňovitě zmenšuje, dokud není dosaženo bodového provozu.
Při 360° se měřicí přístroj znovu nachází v rotačním režimu, rychlost rotace odpovídá naposledy nastavené rychlosti.

Upozornění: Na základě setrvačnosti se může laser nepatrně vychylovat přes koncové body laserové čáry.

Při čárovém a bodovém provozu můžete laserovou čáru resp. laserový bod polohovat v rovině rotace laseru. Je možné otáčení o 360°.

Pro otáčení proti směru hodinových ručiček stiskněte tlačítko (4) na měřicím přístroji nebo tlačítko otáčení proti směru hodinových ručiček (29) na dálkovém ovládání.

Pro otáčení ve směru hodinových ručiček stiskněte tlačítko (3) na měřicím přístroji nebo tlačítko otáčení ve směru hodinových ručiček (36) na dálkovém ovládání.

Při svislé poloze měřicího přístroje můžete laserový bod, laserovou čáru nebo rovinu rotace pro jednoduché zarovnání nebo paralelní vyrovnání otáčet v rozsahu ±8,5 % kolem osy X.

Pro spuštění funkce stiskněte tlačítko nastavení sklonu (14) na měřicím přístroji nebo tlačítko nastavení sklonu (31) na dálkovém ovládání. Zobrazí se nabídka nastavení sklonu osy Y, symbol osy Y bliká.

Pro otáčení roviny rotace tiskněte tlačítko ▲ (4) resp. ▼ (3) na měřicím přístroji nebo tlačítko sklonu nahoru (30) resp. dolů (35) na dálkovém ovládání tak dlouho, až je dosaženo požadované polohy.

Pro zaměření měřicího přístroje ve svislé poloze na referenční bod na podlaze můžete variabilní laserový paprsek (8) otočit jako kolmý bod dolů. Funkci kolmého bodu lze spustit pouze pomocí dálkového ovládání nebo pomocí Bosch Levelling Remote App.

Variabilní laserový paprsek jako kolmý bod není samonivelační. Proto zajistěte, aby byl měřicí přístroj při spuštění funkce kolmého bodu znivelovaný.

Pro spuštění funkce kolmého bodu dolů stiskněte tlačítko funkce kolmého bodu (25) na dálkovém ovládání. Během svislého vyrovnání proměnlivého laserového paprsku se na displeji zobrazí symbol funkce kolmého bodu. Po úspěšném vyrovnání se na úvodní obrazovce zobrazí ukazatel funkce kolmého bodu (e).