Zakładanie/wymiana brzeszczotu

Lista zalecanych brzeszczotów znajduje się na koń‌cu niniejszej instrukcji obsługi. Stosować należy wyłącznie brzeszczoty z chwytem typu T. Brzeszczot nie powinien być dłuższy, niż wymaga tego zaplanowane cięcie.

Do cięć o bardzo małych promieniach krzywizn należy stosować wąski brzeszczot.

  • Należy oczyścić chwyt brzeszczotu przed jego zamocowaniem. Zabrudzony chwyt nie daje się bezpiecznie zamocować.

W razie potrzeby na‌leży zdjąć pokrywę ochronną (28).

Pociągnąć dźwignę SDS (19) do przodu aż do oporu i przytrzymać ją w tej pozycji. Wsunąć brzeszczot (16), zębami w kierunku cięcia, w uchwyt brzeszczotu (18), aż do oporu.

Podczas zakładania brzeszczotu należy zwrócić uwagę, aby brzeszczot znalazł się pomiędzy szczękami prowadnicy brzeszczotów (15).

  • Należy skontrolować, czy brzeszczot jest dobrze osadzony. Niewłaściwie zamocowany brzeszczot może wypaść i spowodować obrażenia.

Aby zapewnić dobry rezultat cięcia, szczęki prowadnicy brzeszczotów (15) powinny znajdować się możliwie blisko brzeszczotu (16), ale bez zaciskania go. Aby dopasować odstęp do grubości brzeszczotu, można przestawić szczękę prowadnicy brzeszczotu.

Włożyć klucz sześciokątny (26) w otwór nastawczy (24) znajdujący się w stopie. Obrócić klucz sześciokątny odpowiednio do znacznika obok otworu nastawczego (w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara: zmniejszenie odstępu; w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara: zwiększenie odstępu). Upewnić się, że brzeszczot może się swobodnie poruszać.

Pociągnąć dźwignię SDS (19) do przodu aż do oporu i wyjąć brzeszczot (16).