Wskazówki dotyczące pracy

Obrabiany element należy umieścić w takiej pozycji, aby jak najwięcej zębów piły (11) dotykało materiału w trakcie cięcia (zob. rys. J).

Włączyć elektronarzędzie i zaczekać, aż silnik osiągnie żądaną prędkość obrotową. Oprzeć elektronarzędzie pomocniczym elementem prowadzącym (10) o obrabiany element i powoli zagłębić piłę (11) w materiale.

Pracować przy umiarkowanym nacisku i równomiernym posuwie.

Tuż przed końcem cięcia zredukować nacisk i lekko unieść elektronarzędzie, aby nie uderzyło ono w obrabiany element.

Należy regularnie kontrolować wysokość piły (11) na rolce (17). Odległość pomiędzy piłą i górną krawędzią rolki może wynosić maksymalnie 3 mm. W przypadku większej odległości należy odpowiednio skorygować bieg piły:

  1. Odkręcić nakrętkę zabezpieczającą mechanizm ustawiania biegu piły (19) za pomocą klucza nasadowego (20) w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.
  2. Obracać śrubę do ustawiania biegu piły (21) za pomocą dostępnego w handlu śrubokręta płaskiego, wykonując jeden obrót:
    Aby obniżyć piłę (11), należy obracać śrubę (21) w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara.
    Aby podwyższyć piłę (11), należy obracać śrubę (21) w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.
  3. Ustawić pokrętło wstępnego wyboru prędkości piły (4) na stopień 1.
  4. Włożyć akumulator (3).
  5. Włączyć elektronarzędzie i pozwolić wykonać mu jeden obrót piły (11).
  6. Wyłączyć elektronarzędzie i wyjąć akumulator (3).
  7. Skontrolować wysokość piły (11) na rolce (17). W razie potrzeby powtórzyć kroki 2–5 tyle razy, aż odległość pomiędzy piłą i górną krawędzią rolki będzie wynosić mniej niż 3 mm.
  8. Ponownie mocno dokręcić nakrętkę zabezpieczającą mechanizm ustawiania biegu piły (19) za pomocą klucza nasadowego (20) w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara.

Wskazówka: Za pomocą śruby do ustawiania biegu piły (21) można zmienić wyłącznie wysokość napędzanej rolki (17). Można dzięki temu zmodyfikować całkowity przebieg piły (11).

Za pomocą haka do zawieszenia (13) można zawiesić wyłączone elektronarzędzie. Aby zapobiec obrażeniem oraz uszkodzeniom, elektronarzędzie wolno wieszać wyłącznie na odpowiednich i stabilnych elementach mocujących.

  • Brzeszczot zawieszonego elektronarzędzia musi być zabezpieczony przed niezamierzonym dotknięciem. Istnieje niebezpieczeństwo doznania obrażeń.

Jeżeli elektronarzędzie nie będzie używane przez dłuższy czas, należy obniżyć napięcie piły (11) w celu wydłużenia jej żywotności. W tym celu należy przesunąć dźwignię napinającą (12) do oporu w kierunku .

Przed ponownym uruchomieniem należy przesunąć dźwignię napinającą (12) do oporu w kierunku , aby napiąć piłę (11). Skontrolować prawidłowy przebieg piły (11) w prowadnicach piły (16) i na rolkach (17).