Vesijahutus-/tolmueemaldusseadme ühendamine

Kui märg- või kuivpuurkroone puurimisel piisavalt ei jahutata, võivad teemantsegmendid kahjustuda, samuti võib puurkroon puuritavas avas kinni kiilduda. Seetõttu veenduge märgpuurimisel piisava vesijahutuse olemasolus, kuivpuurimisel tolmueemaldusseadme toimivuses.

Olemasoleva puurava suurendamisel tuleb see hoolikalt sulgeda, et võimaldada kroonpuuri piisavat jahutamist.

Asetage veeühendusadapter (12) küünissidurile (6) ja keerake päripäeva lõpuni kinni.

Keerake vee sulgekraan (10) kinni. Ühendage veevoolik kraani ühendusotsakuga (11). Veeühen‌dus on võimalik mobiilsest veesurvemahutist (lisavarustus) või statsionaarsest veevõrgust.

Märgipuurimisel puuritavast avast väljuva vee kokkukogumiseks on vaja veekogumisrõngast ja vee-/tolmuimejat (mõlemad on lisavarustuseks).

Veekogumisrõngas vaadake Lisavarustus/varuosad on ette nähtud kasutamiseks teemantpuurmasina statiivi GCR 180 ja teemantpuurmasinaga GDB 180 WE.

Lõigake tihenduskaande soovitud puuri läbimõõdule vastav auk.

Lükake pingutusvedru (33) lõpuni alusplaadi (25) ja puursamba (20) vahelisse pilusse. Jälgige, et pingutusvedru ärapööratud osa oleks allpool.

Viige veekogumisrõngas vastavasse asendisse ja asetage pingutusvedru veekogumisrõnga toetuspunktidele. (Pingutusvedru otstes olevad lapatsid on ette nähtud pingutusvedru tõmbamiseks üles.)

Vedru pingutusjõu toimel surutakse veekogumisrõngas koos tihendiga vastu aluspinda ja see hoiab koos vee-/tolmuimeja vaakumiga ära vee väljavoolamise.

Pliisisaldusega värvide, teatud puiduliikide, mineraalide ja metalli tolm võib kahjustada tervist. Tolmuga kokkupuude ja tolmu sisse‌hingamine võib põhjustada seadme kasutajal või läheduses viibivatel inimestel allergilisi reaktsioone ja/või hingamisteede haigusi.
Teatud tolm, näiteks tamme- ja pöögitolm, on vähkitekitava toimega, iseäranis kombi‌natsioonis puidutöötlemisel kasutatavate lisaainetega (kromaadid, puidukaitsevahen‌did). Asbesti sisaldavat materjali tohivad töödelda üksnes vastava ala asjatundjad.

  • Kasutage konkreetse materjali eemaldamiseks sobivat tolmuimejat.
  • Tagage töökohas hea ventilatsioon.
  • Soovitav on kasutada hingamisteede kaitsemaski filtriga P2.

Pidage kinni töödeldavate materjalide suhtes Teie riigis kehtivatest eeskirjadest.

Asetage tolmueemaldusadapter (13) küünissidurile (6) ja keerake päripäeva lõpuni kinni.

Ühendage selle süsteemiga ühilduva ning soovitatud märg-/kuivimeja imivoolik (15) vaadake Lisavarustus/varuosad imiotsakuga (14).