Tööjuhised

Puurimiseks vabastage lukustuspidur (29) sedavõrd, et ristkäepidet (17) saab vabalt liigutada. Hoidke sealjuures ristkäepidet kinni, et takistada elektrilise tööriista kontrollimatut allalibisemist.

Alustage puurimist 1. käigul väikese pöörlemiskiirusega , kuni kroonpuur pöörleb materjalis vibratsioonita. Seejärel lülitage seade vajadusel korral 2. käigule.

Kohandage puurimisel rakendatav surve puuritava materjaliga. Puurige ühtlase survega. Tõmmake puurkrooni aeg-ajalt puuritavast avast kergelt tagasi, et puurimismuda või tolmu teemantsegmentidest eemaldada.

Pöörake elektriline tööriist ristkäepidemega (17) soovitud puurimissügavuseni alla. Seejärel keerake tagasi, kuni puurkroon on täies‌ti nähtav.

Maksimaalse võimaliku tööpikkuse saavutamiseks eemaldage puursüdamik kohe, kui see puurkrooni täielikult täidab. Seejärel viige puurkroon uuesti puuritavasse avasse ja puurige kuni maksimaalse sügavuseni.

Kui puurkroon kiilub kinni, siis lahutatakse puurspindli ajam. Sel juhul lülitage elektriline tööriist kulumise ja kuumenemise vältimiseks kohe välja.

Vabastage kroonpuur, keerates seda sobiva harkvõtmega paremale ja vasakule. Tõmmake elektriline tööriist seejuures puuravast ettevaatlikult välja.

Kui ülekoormus on lubatust suurem, hakkab elektriline tööriist tuntavalt pulseerima. Vähendage avaldatavat survet, kuni elektriline tööriist töötab taas normaalselt.

Kui survet ei vähendata, lülitub elektriline tööriist välja. Elektrilise tööriista saab seejärel kohe uuesti sisse lülitada, kuid töötamist tuleks jätkata väiksema survega.

Märgpuurimine: laske veel pärast puurimist puurkrooni ja puursüdamiku vahelt puurimismuda väljauhtumiseks veidi aega edasi joosta.

Kui puursüdamik on puurkroonis kinni kiildunud, koputage puursüdamiku vabastamiseks puurkrooni pehme puit- või plastesemega. Vajaduse korral suruge puur‌südamik läbi kinnitusava pistetud pulgaga puurkroonist välja.

Suunis: ärge lööge puurkrooni kõvade esemetega (deformatsioonioht)!