Varnostna opozorila
Preberite vsa varnostna opozorila in navodila. Neupoštevanje varnostnih napotkov in navodil lahko povzroči električni udar, požar in/ali hude poškodbe.
Vsa opozorila in napotke shranite za prihodnjo uporabo.
- Tega fena za vroč zrak ne smejo uporabljati otroci in osebe z omejenimi telesnimi, čutnimi ali duševnimi sposobnostmi ali pomanjkljivimi izkušnjami in pomanjkljivim znanjem. Otroci, stari 8 let ali več, osebe z omejenimi fizičnimi, senzoričnimi ali duševnimi sposobnostmi ter osebe pomanjkljivimi izkušnjami in pomanjkljivim znanjem lahko fen za vroč zrak uporabljajo le pod nadzorom odgovorne osebe, ki je tudi odgovorna za njihovo varnost, ali če so seznanjeni z varno uporabo fena za vroč zrak ter se zavedajo s tem povezanih nevarnosti. V nasprotnem primeru obstaja nevarnost napačne uporabe in poškodb.
- Med uporabo, čiščenjem in vzdrževanjem otroke strogo nadzorujte. Poskrbite, da se otroci ne bodo igrali s fenom za vroč zrak.
- S fenom za vroč zrak ravnajte previdno. Fen za vroč zrak proizvaja toploto, ki poveča nevarnost požara in eksplozije.
- Bodite še posebej pozorni, če delate v bližini vnetljivih materialov. Zaradi vročega zraka oz. vroče šobe se lahko vnamejo prah ali plini.
- S fenom za vroč zrak ne delajte v okoljih, v katerih obstaja nevarnost eksplozije.
- Vročega zraka ne usmerjajte na isto mesto dlje časa. Lahko vnetljivi plini lahko nastanejo npr. pri obdelavi plastike, lakov ali podobnih materialov.
- Upoštevajte, da se lahko toplota dovaja do pokritih vnetljivih materialov in povzroči, da se ti vnamejo.
- Fen za vroč zrak po uporabi varno odložite na odlagalno površino in počakajte, da se popolnoma ohladi, preden ga pospravite. Vroča šoba lahko povzroči škodo.
- Vklopljenega fena za vroč zrak ne puščajte brez nadzora.
- Če fena za vroč zrak ne uporabljate, ga hranite zunaj dosega otrok. Osebam, ki fena za vroč zrak ne poznajo ali niso prebrale teh navodil za uporabo, fena za vroč zrak ne dovolite uporabljati. Feni za vroč zrak so nevarni, če jih uporabljajo neizkušene osebe.
- Fen za vroč zrak zavarujte pred dežjem in vlago. Vdor vode v fen za vroč zrak povečuje tveganje električnega udara.
- Vedno nosite zaščitna očala. Zaščitna očala zmanjšajo nevarnost poškodb.
- Pred nastavljanjem fena za vroč zrak, zamenjavo delov pribora ali odlaganjem fena za vroč zrak odstranite akumulatorsko baterijo. S tem previdnostnim ukrepom boste preprečili nenameren zagon fena za vroč zrak.
Dobro prezračite delovno mesto. Plini in pare, ki nastanejo med delom, so pogosto zdravju škodljivi.
- Nosite zaščitne rokavice in se ne dotikajte vroče šobe. Obstaja nevarnost opeklin.
- Vročega zraka ne usmerjajte proti osebam ali živalim.
- Fena za vroč zrak ne uporabljajte kot sušilnik za lase. Izhajajoč zrak je bistveno bolj vroč kot pri sušilniku za lase.
- Pazite, da v fen za vroč zrak ne vstopijo tujki.
- Razdalja med šobo in obdelovancem je odvisna od obdelovanega materiala (kovina, plastika itd.) in načina obdelave. Pred začetkom dela izvedite preizkus, da se prepričate o primerni količini in temperaturi zraka.
- Akumulatorske baterije ne odpirajte. Nevarnost kratkega stika.
- Če je akumulatorska baterija poškodovana ali če jo nepravilno uporabljate, lahko iz nje uhajajo pare. Akumulatorska baterija se lahko vname ali eksplodira. Poskrbite za dovod svežega zraka in se v primeru težav obrnite na zdravnika. Pare lahko povzročijo draženje dihalnih poti.
- V primeru napačne uporabe ali poškodovane akumulatorske baterije lahko iz akumulatorske baterije izteče tekočina. Izogibajte se stiku z njo. Pri naključnem stiku prizadeto mesto izperite z vodo. Če pride tekočina v oko, poleg tega poiščite tudi zdravniško pomoč. Iztekajoča akumulatorska tekočina lahko povzroči draženje kože ali opekline.
- Koničasti predmeti, kot so na primer žeblji ali izvijači, in zunanji vplivi lahko poškodujejo akumulatorsko baterijo. Pojavi se lahko kratek stik, zaradi katerega lahko akumulatorska baterija zgori, se osmodi, pregreje ali eksplodira.
- Akumulatorska baterija, ki je ne uporabljate, ne sme priti v stik s pisarniškimi sponkami, kovanci, ključi, žeblji, vijaki in drugimi manjšimi kovinskimi predmeti, ki bi lahko povzročili premostitev kontaktov. Kratek stik med akumulatorskimi kontakti lahko povzroči opekline ali požar.
- Akumulatorsko baterijo uporabljajte samo z izdelki proizvajalca. Le tako je akumulatorska baterija zaščitena pred nevarno preobremenitvijo.
- Akumulatorske baterije polnite samo s polnilniki, ki jih priporoča proizvajalec. Polnilnik, ki je namenjen določeni vrsti akumulatorskih baterij, se lahko vname, če ga uporabljate za polnjenje drugačnih akumulatorskih baterij.
Akumulatorsko baterijo zaščitite pred vročino, npr. tudi pred neposredno sončno svetlobo, ognjem, umazanijo, vodo in vlago. Obstaja nevarnost eksplozije in kratkega stika. |