Szintező automatika

A bekapcsolás után a mérőműszer ellenőrzi a vízszintes, illetve függőleges helyzetet és a kb. ±8,5 % (±5°) önszintezési tartományon belül automatikusan kiegyenlíti az egyenetlenségeket.

Szintezés közben a kijelzőn villog a szintezés szimbóluma. A mérőműszeren elhelyezett (12) állapotkijelző, valamint a távirányítón a megfelelő tengely ((34), illetve (33)) állapotkijelzője egyidejűleg villog.

A szintezés befejezéséig a forgás leáll és a lézersugarak villognak. A szintezés sikeres befejezése után megjelenik a startképernyő. A lézersugarak tartósan világítanak és megkezdődik a forgás. A mérőműszeren elhelyezett (12) állapotkijelző, valamint a távirányítón a szintezésre kerülő tengely ((34), illetve (33)) állapotkijelzője tartósan, zöld színben világít.

Ha a mérőműszer 8,5 %-osnál ferdébb helyzetben van, vagy a vízszintes vagy a függőleges helyzettől eltérően van beállítva, szintezésre nincs lehetőség. A kijelzőn megjelenik egy hibaüzenet, és a (12) állapotkijelző piros színben villog.

Állítsa be újra a mérőműszer helyzetét, majd várja ki a szintezést.

A maximális szintezési idő túllépése esetén a szintezés egy hibaüzenet kibocsátásával megszakításra kerül.

Álítsa fel újra a mérőműszert nyomja meg rövid időre a (11) be-/kikapcsoló gombot, hogy újra elindítsa a szintezést.

Ha a mérőműszer be van állítva, az állandóan automatikusan ellenőrzi a vízszintes, illetve függőleges helyzetet. A berendezés a helyzet megváltoztatása esetén automatikusan újra szintbeáll.

A rendszer a minimális helyzetváltozásokat az üzem megszakítása nélkül kiegyenlíti. Az alap rázkódásai vagy az időjárás behatásai így automatikusan kiegyenlítésre kerülnek.

Nagyobb helyzetváltozások esetén a hibás mérési eredmények létrejöttének megelőzésére a szintezési eljárás során a lézersugár forgása leáll és a lézersugarak villognak. A kijelzőn megjelenik a szintezés szimbóluma. Adott esetben a rázkódási figyelmeztetési funkció kioldódik.

A mérőműszer automatikusan felismeri a vízszintes, illetve függőleges helyzetet. A vízszintes és függőleges helyzet közötti átkapcsoláshoz kapcsolja ki, állítsa a megfelelő helyzetbe, majd ismét kapcsolja be a mérőműszert.

Ha ki-/bekapcsolás nélkül állítja át az egyik helyzetből a másik helyzetbe a mérőműszert, a (12) állapotkijelző gyors ütemben piros színben villog. A szintezés újraindításához nyomja meg rövid időre a (11) be-/kikapcsoló gombot.

A mérőműszer egy rázkódási figyelmeztetési funkcióval van felszerelve. Ez a funkció a mérőműszer helyzetváltozásai, illetve rázkódásai vagy az alap rezgései esetén meggátolja a megváltozott helyzetben az önszintezést és így megakadályozza, hogy a mérőműszer eltolódása miatt hiba lépjen fel.

GRL 650 CHVG: A rázkódási figyelmeztetési funkciónak 2 érzékenységi fokozata van.A mérőműszer bekapcsolása után a magas érzékenység van beállítva.

A rázkódási figyelmeztetés aktiválása:

A rázkódási figyelmeztetési funkció szabványszerűen be van kapcsolva. A funkció a mérőműszer bekapcsolása után körülbelül 30 másodperccel aktiválásra kerül.
Az aktiválás során a kijelzőn villog a (c) rázkódási figyelmeztetési funkció kijelzése. Az aktiválás után a kijelzés tartósan világít.

A rázkódási figyelmeztetés kioldása:

Ha a mérőműszer helyzete megváltoztatásra kerül vagy azt egy erős rázkódás éri, a rázkódási figyelmeztetés kiold: A lézer forgása leállításra kerül és megjelenik egy hibaüzenet. A (12) állapotkijelző gyors ütemben piros színben villog és felhangzik egy gyors ütemű hangsorozat.

Nyugtázza a  gombbal a figyelmeztető üzenetet, ehhez nyomja meg a mérőműszeren a (14) dőlésszög beállító gombot vagy a távirányítón a (31) dőlésszög beállító gombot. Szintezési automatikával végzett munkáknál (beleértve dőlt helyzetű üzem) a szintezés automatikus újra elindításra kerül.

Most ellenőrizze egy referencia pontban a lézersugár helyzetét és szükség esetén korrigálja a mérőműszer magasságát, illetve helyzetét.

A rázkódási figyelmeztetési funkció megváltoztatása/kikapcsolása:

A startképernyőn a (c) rázkódási figyelmeztetés kijelző mutatja az aktuális beállítást:

A rázkódási figyelmeztetési funkció a magas érzékenységgel van bekapcsolva.

GRL 650 CHVG: A rázkódási figyelmeztetési funkció csökkentett érzékenységgel van bekapcsolva.

A rázkódási figyelmeztetési funkció ki van kapcsolva.

A rázkódási figyelmeztető funkció beállításának megváltoztatásához nyomja meg rövid időre a (11) be-/kikapcsoló gombot. Az ezután következő menüben nyomja meg annyiszor a (11) be-/kikapcsoló gombot, amíg ezzel kijelölésre kerül a kívánt beállítás. Nyugtázza a kijelölést a  gombbal, ehhez nyomja meg a (14) dőlésszög beállító gombot.

Ha a rázkódási figyelmeztetési funkciót bekapcsolja, az körülbelül 30 másodperc elteltével aktiválásra kerül.

A mérőműszer vízszintes helyzete esetén az X‑tengelyt és az Y‑tengelyt egymástól függetlenül egy ±8,5 %-os tartományban meg lehet dönteni.

Az X-tengely megdöntéséhez nyomja meg egyszer a mérőműszeren a (14) dőlésszög beállító gombot vagy a távirányítón a (31) dőlésszög beállító gombot. Most megjelenik az X‑tengely dőlésszögének beállítására szolgáló menü.

Állítsa be a mérőműszeren a (4) ▲ gombbal, illetve a (3) ▼ gombbal, vagy a távirányítón a (30) dőlés felfelé gombbal, illetve a (35) dőlés lefelé gombbal a kívánt lejtést. Ha a mérőműszeren vagy a távirányítón egyidejűjeg megnyomja mindkét dőlés-gombot, akkor a lejtés visszaáll a 0,00 % értékre.

Az Y-tengely megdöntéséhez nyomja meg egyszer a mérőműszeren a (14) dőlésszög beállító gombot vagy a távirányítón a (31) dőlésszög beállító gombot. Most megjelenik az Y‑tengely dőlésszögének beállítására szolgáló menü.

Az X-tengelynél ismertetett eljárással állítsa be a kívánt lejtést.

Néhány másodperccel az utolsó gombnyomás után a mérőműszeren beállításra kerül a kijelölt lejtés. A dőlésszög beállításának befejezéséig a lézersugár valamint a dőlésszög beállítását jelző szimbólum a kijelzőn villog.

A dőlésszög beállításának befejezése után a startképernyőn kijelzésre kerül a két tengely beállított dőlési értéke. A mérőműszer (12) állapotkijelzője tartósan piros színben világít. A távirányítón tartósan piros színben világít a megdőlt tengely ((34) és/vagy (33)) állapotkijelzője.

A mérőműszer mindkét tengely 4 utoljára használt dőlési értékét tárolja. A dőlési értékek beállítása helyett ezeket a korábban mentett lejtés-kombinációkat is át lehet venni.

Indítsa el az X-tengelyhez a dőlt helyzetű üzemet lásd Dőlt helyzetű üzem vízszintes helyzet esetén.

A dőlési érték memória meghívásához nyomja meg a mérőműszeren a (5) vonal-üzemmód gombot vagy a távirányítón a  (28) vonal-üzemmód gombot.

A 4 korábban mentett kombináció kijelöléséhez nyomja meg annyiszor a mérőműszeren a (5) vonal-üzemmód gombot vagy a távirányítón a (28) vonal-üzemmód gombot, amíg a kijelzőn megjelenik a kívánt kombináció.

A kijelölt kombináció nyugtázásához nyomja meg a mérőműszeren a (14) dőlésszög beállító gombot () vagy a távirányítón a (31) dőlésszög beállító gombot. Néhány másodperccel az utolsó gombnyomás után a mérőműszeren beállításra kerül a kijelölt lejtés lásd Dőlt helyzetű üzem vízszintes helyzet esetén.

A mentett értékektől eltérő értékek beállításához nyomja meg a mérőműszeren a ▲ (4) gombot () vagy a távirányítón a (30) gombot. A kijelző visszatér a dőlt helyzetű üzem beállítási menüjéhez lásd Dőlt helyzetű üzem vízszintes helyzet esetén.

A mérőműszeren a hőmérsékletváltozások kihatással lehetnek a tengelyek beállított dőlésszögére.

A mérési pontatlanságok megelőzésére a tengelyek dőlésszöge a beállított hőmérséklet különbség túllépésekor újrabeállításra kerül: A mérőműszer végrehajt egy önszintezést, majd visszaáll az előzőleg beállított értékeknek megfelelő dőlt helyzetű üzemhez.

A dőlésszög visszaállítása ≥5 °C hőmérsékletváltozások esetén kerül végrehajtásra.

GRL 650 CHVG: A Bosch Levelling Remote App app segítségével a hőmérsékletkülönbséget 2 °C-ra lehet csökkenteni, vagy a SlopeProtect funkciót ki lehet kapcsolni. Ez a beállítás a mérőműszer kikapcsolásakor nem kerül mentésre.